Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 oraz

oddziały Gimnazjum nr 16
Opublikowano: piątek, 08 marzec 2019 Aneta Miodek

Informacje o naborze do klas VII dwujęzycznych
w Szkole Podstawowej nr 6
im. Juliusza Słowackiego w Sosnowcu
w roku szkolnym 2019/2020

I. Informacje ogólne

1. Od 1 września 2019 r. wzorem poprzednich lat tworzy się w Szkole Podstawowej nr 6 w Sosnowcu klasy VII dwujęzyczne – zgodnie DZ. U. z 2018 r. (poz. 1457 z póź. zm.). Prawo Oświatowe.
  2. Klasa dwujęzyczna to klasa, w której w nauczaniu posługujemy się dwoma językami: językiem polskim i językiem angielskim. Uczniowie mają zwiększoną liczbę godzin języka obcego – angielskiego (5 godzin w tygodniu).
  3. Dwa przedmioty nauczania prowadzone są w języku polskim i języku angielskim (np. chemia, fizyka, matematyka, geografia, biologia, historia – odnosząca się do historii powszechnej) – wyboru przedmiotu dokonuje szkoła. Nauczanie prowadzą nauczyciele specjaliści posiadający pełne kwalifikacje do nauczania przedmiotu i języka angielskiego.
  4. Zgodnie z ramowym planem nauczania dla klasy VII szkoły podstawowej – uczniowie rozpoczynają obowiązkową naukę drugiego języka – język niemiecki (2 godziny w tygodniu).

II. Kryteria przyjęć do klasy VII dwujęzycznej

1. Zgodnie z Prawem Oświatowym do oddziałów dwujęzycznych w Szkole Podstawowej nr 6 w pierwszej kolejności przyjmowani będą uczniowie tej szkoły, w dalszej kolejności będą przyjęci uczniowie, którzy przystąpili do sprawdzianu predyspozycji językowych i znajomości języka angielskiego.
  2. Warunkiem przyjęcia do oddziału dwujęzycznego jest:
    a) otrzymanie promocji do klasy VII;
    b) uzyskanie pozytywnego wyniku sprawdzianu predyspozycji językowych i znajomości języka angielskiego przeprowadzonego na warunkach ustalonych przez Radę Pedagogiczną.
  3. W przypadku większej liczby kandydatów spełniających powyższe warunki przyjęcia do oddziałów dwujęzycznych niż liczba wolnych miejsc, będą brane pod uwagę następujące kryteria:
    a) wynik sprawdzianu predyspozycji językowych i znajomości języka angielskiego, o którym mowa w pkt. 3.b;
    b) oceny na świadectwie ukończenia klasy VI szkoły podstawowej: z języka polskiego, matematyki, języka obcego nowożytnego.
    c) świadectwo ukończenia klasy VI z wyróżnieniem.
  4. W przypadku równorzędnych wyników uzyskanych podczas rekrutacji, w dalszym etapie postępowania rekrutacyjnego będą brane pod uwagę łącznie kryteria:
    a) wielodzietność rodziny kandydata;
    b) niepełnosprawność kandydata ;
    c) niepełnosprawność  jednego, obojga  z rodziców lub rodzeństwa kandydata;
    d) rodzina niepełna lub zastępcza kandydata.

III. Sprawdzian predyspozycji językowych i znajomości języka angielskiego

1. Sprawdzian predyspozycji językowych i znajomości języka angielskiego będzie zgodny z podstawą programową dla szkoły podstawowej.
  2. Szczegółowe zasady rekrutacji wraz z terminarzem do klasy VII dwujęzycznej w Szkole Podstawowej nr 6 w roku szkolnym 2019/2020 oraz zagadnienia do sprawdzianu zostaną podane na stronie internetowej szkoły  www.szkolap6.nazwa.pl w zakładce rekrutacja.

DOKUMENTY DO POBRANIA