Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 oraz

 oddziały Gimnazjum nr 16
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin
Opublikowano: piątek, 08 marzec 2019 Aneta Miodek

 

Informacje o naborze do klas VII dwujęzycznych
w Szkole Podstawowej nr 6
im. Juliusza Słowackiego w Sosnowcu
w roku szkolnym 2019/2020

 
 
 

I. Informacje ogólne

 1. Od 1 września 2019 r. wzorem poprzednich lat tworzy się w Szkole Podstawowej nr 6 w Sosnowcu klasy VII dwujęzyczne – zgodnie DZ. U. z 2018 r. (poz. 1457 z póź. zm.). Prawo Oświatowe.
 2. Klasa dwujęzyczna to klasa, w której w nauczaniu posługujemy się dwoma językami: językiem polskim i językiem angielskim. Uczniowie mają zwiększoną liczbę godzin języka obcego – angielskiego (5 godzin w tygodniu). 
 3. Dwa przedmioty nauczania prowadzone są w języku polskim i języku angielskim (np. chemia, fizyka, matematyka, geografia, biologia, historia – odnosząca się do historii powszechnej) – wyboru przedmiotu dokonuje szkoła. Nauczanie prowadzą nauczyciele specjaliści posiadający pełne kwalifikacje do nauczania przedmiotu i języka angielskiego.
 4. Zgodnie z ramowym planem nauczania dla klasy VII szkoły podstawowej – uczniowie rozpoczynają obowiązkową naukę drugiego języka – język niemiecki (2 godziny w tygodniu).

II. Kryteria przyjęć do klasy VII dwujęzycznej

 1. Zgodnie z Prawem Oświatowym do oddziałów dwujęzycznych w Szkole Podstawowej nr 6 w pierwszej kolejności przyjmowani będą uczniowie tej szkoły, w dalszej kolejności będą przyjęci uczniowie, którzy przystąpili do sprawdzianu predyspozycji językowych i znajomości języka angielskiego.
 2. Warunkiem przyjęcia do oddziału dwujęzycznego jest:
  a) otrzymanie promocji do klasy VII;
  b) uzyskanie pozytywnego wyniku sprawdzianu predyspozycji językowych i znajomości języka angielskiego przeprowadzonego na warunkach ustalonych przez Radę Pedagogiczną.
 3. W przypadku większej liczby kandydatów spełniających powyższe warunki przyjęcia do oddziałów dwujęzycznych niż liczba wolnych miejsc, będą brane pod uwagę następujące kryteria:
  a) wynik sprawdzianu predyspozycji językowych i znajomości języka angielskiego, o którym mowa w pkt. 3.b;
  b) oceny na świadectwie ukończenia klasy VI szkoły podstawowej: z języka polskiego, matematyki, języka obcego nowożytnego.
  c) świadectwo ukończenia klasy VI z wyróżnieniem.
 4. W przypadku równorzędnych wyników uzyskanych podczas rekrutacji, w dalszym etapie postępowania rekrutacyjnego będą brane pod uwagę łącznie kryteria:
  a) wielodzietność rodziny kandydata;
  b) niepełnosprawność kandydata ;
  c) niepełnosprawność  jednego, obojga  z rodziców lub rodzeństwa kandydata;
  d) rodzina niepełna lub zastępcza kandydata.

III. Sprawdzian predyspozycji językowych i znajomości języka angielskiego

 1. Sprawdzian predyspozycji językowych i znajomości języka angielskiego będzie zgodny z podstawą programową dla szkoły podstawowej.
 2. Szczegółowe zasady rekrutacji wraz z terminarzem do klasy VII dwujęzycznej w Szkole Podstawowej nr 6 w roku szkolnym 2019/2020 oraz zagadnienia do sprawdzianu zostaną podane na stronie internetowej szkoły  www.szkolap6.nazwa.pl w zakładce rekrutacja.

DOKUMENTY DO POBRANIA

Odsłony: 2087

Kampanie i programy