Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

 

ODDZIAŁY DWUJĘZYCZNE 
W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 6

W SOSNOWCU

 

Zapraszamy uczniów klas szóstych szkół podstawowych do rozpoczęcia nauki w naszych klasach dwujęzycznych.

Nauczanie w oddziałach dwujęzycznych funkcjonuje w naszej szkole od 1 września 2017 r. – od momentu reformy i wprowadzenia ośmioklasowej szkoły podstawowej. W oddziałach dwujęzycznych nauczyciel realizuje treści programowe z wybranych zajęć edukacyjnych w dwóch językach. Dwa przedmioty nauczania prowadzone są w języku polskim i języku angielskim (może to być chemia, fizyka, geografia, biologia, historia – odnosząca się do historii powszechnej lub matematyka) – wyboru przedmiotu dokonuje szkoła. Uczniowie w klasie 7 oddziału dwujęzycznego podzieleni są na mniejsze grupy i realizują 5 godzin nauki języka angielskiego oraz naukę języka niemieckiego. 

 • W tym roku szkolnym dwujęzycznie realizowane są dla obecnych klas 7 chemia i fizyka, dla klas 8 chemia, geografia. 
 • Tworzyć, rozpowszechniać i udostępniać wiedzę” – to dewiza pracy w  oddziałach dwujęzycznych.
 • Pracownie językowe to nowoczesne pracownie audiowizualne wyposażone w słuchawki,  tablice interaktywne, pomoce i materiały dydaktyczne, sprzęt CD. Stanowią one niezastąpione rozwiązanie  wspomagające naukę języka angielskiego i niemieckiego. Przyswajanie wiedzy zwiększa się w stosunku do tradycyjnego nauczania. 
 • Uczniowie z oddziałów dwujęzycznych co roku uczestniczą w obozach językowych EUROWEEK, wyjeżdżają na wycieczki zagraniczne, biorą udział w warsztatach językowych i spotkaniach organizowanych przez  wyższe uczelnie. 
 • Oddziały dwujęzyczne realizują autorski program nauczania języka angielskiego nastawiony na konwersację i praktyczną znajomość języka, a także na poszerzanie wiedzy o krajach anglojęzycznych, zwłaszcza na znajomość kultury brytyjskiej i jej historii. 
 • W każdym półroczu uczniowie czytają lekturę szkolną i wykonują na jej podstawie projekt i szereg innych zadań. 
 • Co roku uczniowie oddziałów dwujęzycznych przystępują do konkursów kuratoryjnych i zostają finalistami i laureatami z języka angielskiego. 
 • Niewątpliwie korzyścią uczenia się w oddziale dwujęzycznym jest możliwość opanowania języka angielskiego na wysokim poziomie z bogatym zasobem słownictwa z wielu dziedzin wiedzy oraz przełamanie strachu przed komunikowaniem się w języku obcym. 
 • Każdy uczeń oddziału dwujęzycznego może kontynuować edukację w najlepszych liceach z oddziałami dwujęzycznymi oraz w klasach Pre- B
 • Uczniowie rozwijają swoje zainteresowania i uzdolnienia naukowe, artystyczne, społeczne i sportowe podczas dodatkowych zajęć pozalekcyjnych. 
 • Uczniowie szkoły zawsze osiągają wysokie wyniki po sprawdzianie ósmoklasisty - powyżej średniej miasta, województwa, kraju.

 

MIGAWKI Z ŻYCIA KLAS DWUJĘZYCZNYCH

Administrator_Gabriela Źrałek

Z okazji Dnia Chłopca dziewczyny z klasy 7D przygotowały dla swoich kolegów niespodziankę. Spisały się na medal! Były upominki, miłe życzenia i... pizza, a dobre humory dopisywały wszystkim. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej klasowej uroczystości.

PS. Dodaliśmy kilka zdjęć z 1 października. Jak widać, chłopcy przyszli do szkoły w otrzymanych prezentach...  

Czytaj więcej...

Administrator_Gabriela Źrałek

Oto kilka zdjęć z pierwszych dni w nowej klasie 7D.
Jak widać atmosfera jest świetna, a humory dopisują...

Czytaj więcej...

Ewa Matysek

Uczniowie klasy 8c dwujęzycznej Barbara Piórkowska oraz Jan Bała zakwalifikowali się do III etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego i są już FINALISTAMI. To wielki sukces oraz możliwość zdobycia tytułu laureata, czego gorąco życzymy naszym uczniom. Do konkursu zostali przygotowani przez nauczycieli języka angielskiego: Martę  Kłosowską oraz Adama Michno. Gratulacje!

Ewa Matysek

Uczennica klasy 7 C dwujęzycznej naszej szkoły Weronika Słaboń zdobyła I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego w Tarnowie „Klasa Leliwa 2019” w kategorii 12-13 w klasie tanecznej E. Sukces zdobyła wraz ze swoim partnerem Wiktorem. Weronika taniec towarzyski trenuje od ponad 8 lat, startowała już w ponad 30 ogólnopolskich turniejach, z czego na około 20 stanęła na podium. W 2017 r. zdobyła I miejsce w Pucharze Śląska, była również finalistką Mistrzostw Śląska. Serdeczne gratulacje.

Czytaj więcej...

Nadhi

W dniach od 6 do 8 maja 2019 r. uczniowie klas 7 dwujęzycznych pod opieką p. A. Janus. M. Kłosowskiej, A. Szaszkowskiej i K. Kukli uczestniczyli w wycieczce zagranicznej do Szwajcarii Saksońskiej.  Naszą  wyprawę  rozpoczęliśmy od Miśni, gdzie zwiedziliśmy pierwszą europejską manufakturę porcelany – zakład założony w 1710 roku, który funkcjonuje do dnia dzisiejszego.

Czytaj więcej...

Aneta Miodek

Uczniowie naszej szkoły uzyskali świetne wyniki w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX 2019.

Poniżej przedstawiamy listę najlepszych:
Klasy IV  - Wiktor Stanford – wynik bardzo dobry
                 (2. miejsce powiecie) 
Klasy VI - Adam Paryka - wynik bardzo dobry
                (1. miejsce w powiecie), 
                  Igor Gawor - wynik bardzo dobry

Czytaj więcej...

Nadhi

W miniony piątek 8 marca 2019 r. uczennice 7c z klas dwujęzycznej uczestniczyły w Miejskim Konkursie Piosenki Turystycznej zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 40 w Sosnowcu. Uczennice zaprezentowały 2 piosenki "Rzeka marzeń" i "Tyle słońca w całym mieście". Wśród wielu uczestników dziewczęta zajęły wysokie miejsca. W kategorii śpiew solowy I miejsce wyśpiewała sobie Natalia Hudy, a w kategorii zespół uczennice: Liwia Kamieniecka, Patrycja Janczura, Łucja Mikocka, Julia Więcek,i Natalia Hudy zajęły III miejsce. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Czytaj więcej...

Ewa Matysek

Wiktoria Karolska, uczennica naszej szkoły - klasy VII d dwujęzycznej zdobyła tytuł SPORTOWIEC JUNIOR ROKU. W roku 2018 wraz z drużyną kadry śląskiej zdobyła Mistrza Polski kadr wojewódzkich U13 w piłce nożnej dziewcząt. Z drużyną dziewcząt zdobyła 1 miejsce w turnieju Tymbarka "Z podwórka na stadion" w woj. śląskim i 3 miejsce w finale w Warszawie. Wiktoria jest reprezentantką kadry śląskiej piłki nożnej dziewcząt U14 oraz reprezentantką Polski dziewcząt rocznika 2006 projektu PZPN Akademia Młodych Orłów. W październiku 2018 wraz z drużyną dziewcząt Akademii Młodej GieKsy Katowice zdobyła Mistrza Śląska U13. To niezwykle utalentowana dziewczyna, która gra w piłkę nożną od 5 lat, trenuje 5-6 razy w tygodniu. Serdecznie gratulujemy Wiktorii i życzymy powodzenia w dalszej karierze sportowej.
Wywiad z Wiktorią w programie „Pytanie na śniadanie”: https://pytanienasniadanie.tvp.pl

Czytaj więcej...

Ewa Matysek

Miło nam poinformować, że uczniowie klas ósmych dwujęzycznych zakwalifikowali się do III etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego: Urszula Łoboda ( VIII d ), Kinga Sztaba ( VIII c ), Julia Stojek ( VIII d ), Katarzyna Kubica ( VIII d ), Maja Rajfura ( VIII d ) oraz Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki – Krzysztof Piwkowski ( VIII c ). Do konkursu uczniowie zostali przygotowani przez nauczycieli: mgr Adama Michno, mgr Iwonę Stangel. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w III etapie! 

Nadhi

Dnia 17 grudnia 2018 roku klasa VII c wzięła udział w warsztatach językowych na temat kultury i tradycji w krajach anglojęzycznych- Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Afryka Południowa prowadzonych przez native speaker’a- Andiswa Ndlazi.

Czytaj więcej...

Kampanie i programy