Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 oraz

 oddziały Gimnazjum nr 16
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Zapraszamy na spotkania Koła misyjno-maryjnego:

 w środy o godz. 12:45 - 13:30 w sali nr 24 w SP nr 6 przy ulicy Wawel 13.

Opiekunowie:
s. Jozuela

Największym szczęściem człowieka jest znać Pana Jezusa i Jego Mamę oraz mieć czyste serce, w którym Oni mieszkają. Dlatego uczymy się kierować w życiu następującymi drogowskazami:

Smile Dobrze wypełniaj swoje obowiązki

Smile Bądź zawsze radosny

Smile Bądź dobry dla innych

Smile Unikaj zła, dąż do dobrego

Najserdeczniejsze życzenia dla naszych Drogich i Kochanych Mam!

Opublikowano: wtorek, 28 maj 2019

„Kochana Mamo,
Z okazji Twojego święta
Zdrowia, sił i codziennej radości
Wraz ze słowami największej wdzięczności!
Za wszystkie trudy i starania
Składamy dzisiaj podziękowania!”

26 maja, z okazji Dnia Matki, uczniowie klasy 5a,b,c oraz 4d przygotowali upominek w postaci przedstawienia. Śpiewając, tańcząc i recytując wyrazili moc życzeń  i wdzięczności dla wszystkich drogich naszym sercom Mam. Niech nasze gesty życzliwości i miłości trwają cały rok!

Czytaj więcej...

Pierwsze sukcesy najmłodszych uczniów naszej szkoły

Opublikowano: wtorek, 11 czerwiec 2019

Alicja Lison z kl. 1c zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Literacko-Plastycznym: „Siedem grzechów głównych”, zorganizowanym przez Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej oraz 3 miejsce w Diecezjalnym Konkursie: „Święty Jan Paweł II – promieniowanie ojcostwa”, zorganizowanym przez SP nr 42 w Sosnowcu.
Aleksandra Wołek z kl. 2a uzyskała wyróżnienie w Diecezjalnym Konkursie Literackim: „List dzieci do Świętego Jana Pawła II”, zorganizowanym przez SP nr 19 w Sosnowcu.
Izabela Kmieć z kl. 2b uzyskała wyróżnienie w Diecezjalnym Konkursie na „Tryptyk Wielkanocny”, zorganizowanym przez SP w Bydlinie. Wyróżnienie w tym konkursie otrzymała również uczennica kl. 5a, Marysia Szyluk.

Gratulujemy osiągnięć i życzymy zapału w rozwijaniu talentów!

Czytaj więcej...

Wielkanocny konkurs rozstrzygnięty!

Opublikowano: poniedziałek, 06 maj 2019

Wielkanocne świętowanie, tak ważne w polskiej tradycji, stało się inspiracją dla szkolnego konkursu na „Najciekawszą ozdobą wielkanocną”. Wszystkim uczestnikom gratulujemy oryginalności, poczucia estetyki oraz wrażliwości na piękno! Dziękujemy kochanym rodzicom i dziadkom za wsparcie dziecięcych zmagań oraz pomoc w podtrzymywaniu tradycji świąt wielkanocnych…
A oto laureaci szkolnego konkursu:
Kategoria klas 4-6:
1m. Maria Szyluk, kl. 5a
2m. Wiktoria Jezierska i Patrycja Okamfer, kl. 4d
3m. Jagoda Szymczak, kl. 4d

Czytaj więcej...

Ogólnopolska akcja „Zamieniamy każdą monetę świata w pomoc”

Opublikowano: poniedziałek, 04 marzec 2019

W ubiegłym roku nasza szkoła włączyła się w budowanie studni w Bathoro w Czadzie. Przed nami kolejne wyzwanie: wsparcie dożywiania i edukacji dzieci z Opol na Filipinach. Otóż, w 2011 r. tajfun Sendong spustoszył Filipiny, niszcząc 9 tysięcy domów i wiele istnień ludzkich. Jedną z inicjatyw pomocowych było utworzenie nowej sieci szkół i przedszkoli.

Czytaj więcej...

Adwentowy Kiermasz Misyjny 2018

Opublikowano: środa, 12 grudzień 2018

Już tradycyjnie, w Adwencie pomagamy polskim misjonarzom, którzy pracują na Czarnym Lądzie. Troszczą się szczególnie o edukację i poprawę warunków życia najmłodszych Afrykańczyków, bo jak mówi afrykańskie przysłowie: „Tam gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba…”
Dziękujemy wszystkim, którzy życzliwie przyjęli nasz szkolny kiermasz misyjny, a wraz z nim wykonane przez nas świąteczne stroiki i ozdoby choinkowe. 

Czytaj więcej...

Szkolny Konkurs na „Najpiękniejszy różaniec” rozstrzygnięty!

Opublikowano: poniedziałek, 12 listopad 2018

11 listopada zostały uroczyście wręczone nagrody dla laureatów konkursu na „Najpiękniejszy różaniec” oraz  wyróżnienia. Na konkurs napłynęło 58 prac wykonanych w rodzinnych domach uczniów SP nr 6. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie upominków zostało połączone z śpiewem pieśni patriotycznych, wspólnie dzieci z ich rodzinami. Nagrodą dla biorących udział w konkursie był również bal świętych w przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych.

Czytaj więcej...

FINAŁ XV Diecezjalnego Konkursu na Przekład Intersemiotyczny „MOJA ULUBIONA KOLĘDA”

Opublikowano: środa, 26 grudzień 2018

W finałowej części konkursu wzięło udział 93 uczestników z różnych stron diecezji sosnowieckiej: w kategorii plastycznej nadesłano po 3 prace z określonej grupy wiekowej, wyłonione drogą eliminacji w danej placówce. Najwięcej konkursowych dzieł przysłano z Sosnowca, ponadto z Dąbrowy Górniczej, Psar, Dobieszowic, Będzina, Sarnowa, Wojkowic Kościelnych, Jaworzna, Gołaczew, Brudzowic. Gratulujemy także wykonania twórczych i oryginalnych 18 prezentacji w kategorii informatycznej.

Czytaj więcej...

Sukces Julii w Diecezjalnym Konkursie Piosenki i Pieśni Patriotycznej

Opublikowano: poniedziałek, 12 listopad 2018

11 listopada 2018 roku stanie się datą szczególną. W całym kraju trwały uroczyste obchody 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Wszędzie świętowano, w miastach i na wioskach, bo to święto wszystkich Polaków. W te obchody wpisał się również się Koncert Laureatów Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej w Bolesławiu, zadedykowany tym wszystkim, którzy na ołtarzu Ojczyzny złożyli własne życie.

Czytaj więcej...

XVIII Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa”

Opublikowano: środa, 24 październik 2018

Nasza szkoła, już tradycyjnie, włączyła się w świętowanie Dnia Papieskiego. Oprócz katechez tematycznie poświęconych nauczaniu Jana Pawła II, uczniowie włączyli się w ogólnopolską zbiórkę na rzecz Fundacji: „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Czytaj więcej...

XV edycja Diecezjalnego Konkursu na Przekład Intersemiotyczny: MOJA ULUBIONA KOLĘDA

Opublikowano: wtorek, 09 październik 2018

 

Zapraszamy na XV edycję Diecezjalnego Konkursu  

na Przekład Intersemiotyczny: 

MOJA ULUBIONA KOLĘDA

 

Regulamin konkursu

 

MATERIAŁY DO POBRANIA:

Kampanie i programy