Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII oraz

 opoddziały Gimnazjum nr 16
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Zapraszamy na spotkania Koła misyjno-maryjnego:

 w środy o godz. 12:45 - 13:30 w sali nr 24 w SP nr 6 przy ulicy Wawel 13.

Opiekunowie:
s. Jozuela

Największym szczęściem człowieka jest znać Pana Jezusa i Jego Mamę oraz mieć czyste serce, w którym Oni mieszkają. Dlatego uczymy się kierować w życiu następującymi drogowskazami:

Smile Dobrze wypełniaj swoje obowiązki

Smile Bądź zawsze radosny

Smile Bądź dobry dla innych

Smile Unikaj zła, dąż do dobrego

Wspomnienia z wakacyjnego szlaku

Opublikowano: niedziela, 02 wrzesień 2018

W podhalańskim Poroninie, u podnóża Tatr, 24 uczniów SP 6 wraz z rówieśnikami z różnych miejscowości naszej diecezji, cieszyło się kolejnym oazowym wypoczynkiem. Nasze wspólne wędrowanie rozpoczęliśmy od Ludźmierza.

Czytaj więcej...

Żywa lekcja historii - „Etos i kultura średniowiecza”

Opublikowano: niedziela, 16 wrzesień 2018

Diakon Karol Goc, odbywający praktyki studenckie w naszej szkole, podzielił się z uczniami swoimi pasjami i zainteresowaniami historycznymi. Podczas żywej lekcji historii zorganizowanej na scenie auli szkolnej, przy pomocy opowiadania, lecz przede wszystkim rekwizytów, przybliżył nam fenomen szeroko rozumianej rekonstrukcji historycznej.

Czytaj więcej...

Podziękowanie za wsparcie projektu: BUDOWA STUDNI W CZADZIE

Opublikowano: piątek, 29 czerwiec 2018

Dziękujemy wszystkim uczniom SP nr 6 , którzy włączyli się w ogólnopolski projekt „Szkoła z Misją”, pod hasłem pomaganie przez eko-zbieranie: dobroczynność i ekologia. Koordynatorem zbiórki  w naszej szkole było Koło misyjne.

 

Konkursowe wyróżnienia na forum diecezji

Opublikowano: czwartek, 14 czerwiec 2018

Przesłanie do młodych św. Jana Pawła II: „Wy jesteście przyszłością świata…” stało się mottem VII Diecezjalnego Konkursu „Św. Jan Paweł II – idźmy naprzód z nadzieją!”. Konkurs został zorganizowany przez SP nr 42 w Sosnowcu oraz Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej. Uczennica z kl. 2b Maja Chodecka uzyskała wyróżnienie. Jej praca symbolicznie przedstawia sens niezłomnej nadziei na przykładzie życia Jana Pawła II.

Czytaj więcej...

Diecezjalny Konkurs literacko-artystyczny: „Wypłyń na głębię” – wiwat laureaci!

Opublikowano: wtorek, 05 czerwiec 2018

Uczennice klas 2 naszej szkoły zostały laureatkami Diecezjalnego Konkursu „Wypłyń na głębię”, zorganizowanego przez Zespół Szkół Katolickich w Sosnowcu, pod patronatem Ks. Bp Grzegorza Kaszaka, Prezydenta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego oraz Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej.

Czytaj więcej...

Diecezjalny Konkurs Literacki i Fotograficzny

Opublikowano: niedziela, 20 maj 2018

Uczeń kl. 4a Adam Żmija zdobył II miejsce w IX edycji Diecezjalnego Konkursu Literackiego i Fotograficznego, w kategorii literackiej. Nagroda została wręczona podczas uroczystej gali. Gratulujemy Adamowi trudnej sztuki wyrażania poezją poszukiwań duchowego bogactwa oraz własnej refleksji nad kondycją współczesnego człowieka. 

Czytaj więcej...

Włącz się w ogólnopolski projekt „Szkoła z Misją”: Pomaganie przez eko-zbieranie: dobroczynność i ekologia!

Opublikowano: środa, 11 kwiecień 2018

Organizatorem projektu jest Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów, którego celem jest nieść duchową pomoc ubogiej ludności Afryki oraz praca na rzecz polepszenia ich codziennego bytu.

W SP nr 6 w Sosnowcu wspieramy projekt: BUDOWA STUDNI W CZADZIE, poprzez zbiórkę zużytych telefonów komórkowych oraz monet, które wyszły już z obiegu.

Koordynatorem zbiórki jest Koło misyjne z opiekunem s.Jozuelą.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na oazowy letni wypoczynek do Poronina

Opublikowano: poniedziałek, 09 kwiecień 2018
w terminie 26 czerwca - 05 lipca 2018 r.
Zakwaterowanie: Ośrodek Sportowo – Wypoczynkowy w Poroninie
Oferta ośrodka:  pokoje 2-, 3-, 4-osobowe, w każdym łazienka , TV; wyżywienie - domowa kuchnia - 4 posiłki dziennie; świetlica z salą multimedialną, stołem do ping ponga i gry w „piłkarzyki”; boisko do gry w koszykówkę, siatkówkę i piłkę nożną, duży teren z góralskim szałasem, możliwością grillowania, leżakowania, miejscem do zabaw w przestronnym ogrodzie z basenem.

Czytaj więcej...

Wielkanocne przedstawienie

Opublikowano: wtorek, 03 kwiecień 2018

28 marca - tuż przed przerwą świąteczną - uczniowie klas czwartych wraz z ks. Arturem, ks. Łukaszem i s. Jozuelą przybliżyli nam świąteczny nastrój. Piękne przedstawienie wielkanocne przypomniało zebranym, co w tym czasie najważniejsze. Pani Dyrektor Małgorzata Mike złożyła pracownikom szkoły, uczniom i ich rodzinom świąteczne życzenia zdrowia, radości i pokoju…

Czytaj więcej...

Sukces Roksany Polańskiej z kl. 4a w Ogólnopolskim Konkursie „Siedem Grzechów Głównych”.

Opublikowano: środa, 21 marzec 2018

X Jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Siedem Grzechów Głównych” wpisała się w obchody jubileuszu 60-lecia Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej oraz 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 20 marca w PKZ odbyło się uroczyste wręczenie nagród oraz otwarcie wystawy pokonkursowej z udziałem Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka oraz Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza Zbigniewa Podrazy.
Z Szkoły Podstawowej nr 6 w Sosnowcu 8 uczniów pod kierunkiem s. Jozueli M. Biernat przygotowało swoje prace plastyczne, które odzwierciedlały idee konkursu. Praca Roksany Polańskiej z kl. 4a, której uczennica nadała tytuł „7 chorób duszy”,  uzyskała nagrodę i wyróżnienie. Serdeczne i gratulujemy sukcesu i umiejętności wyrażania językiem sztuki własnej refleksji.

Czytaj więcej...

Kampanie i programy