Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 oraz

 oddziały Gimnazjum nr 16
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Nauka bez granic

Kategoria: Klasy dwujęzyczne
Opublikowano: czwartek, 03 styczeń 2019
Nadhi

Dnia 17 grudnia 2018 roku klasa VII c wzięła udział w warsztatach językowych na temat kultury i tradycji w krajach anglojęzycznych- Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Afryka Południowa prowadzonych przez native speaker’a- Andiswa Ndlazi.

Czytaj więcej...

Mikołajkowe spotkanie w Przedszkolu Miejskim nr 27

Kategoria: Klasy dwujęzyczne
Opublikowano: środa, 19 grudzień 2018
Ewa Matysek

W dniu 17 grudnia uczennice klasy 7d dwujęzycznej pod opieką nauczycielki Ewy Matysek odwiedziły Przedszkole Miejskie nr 27 w Sosnowcu. Celem spotkania była zabawa mikołajkowa z 5-letnimi przedszkolakami. Uczennice klasy 7d przygotowały program artystyczny połączony z kolędami, zabawami i konkursami.

Czytaj więcej...

Wizyta w Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Chorzowie

Kategoria: Klasy dwujęzyczne
Opublikowano: poniedziałek, 19 listopad 2018
Nadhi

W dniu 19 listopada 2018 r. z inicjatywy Pani Alicji Janus klasy dwujęzyczne 7c i 7d uczestniczyły w niecodziennej wycieczce do Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Chorzowie. Wypadki, pożary mieszkań, zatrucia tlenkiem węgla, pożary lasów i traw, katastrofy budowlane - to tylko niektóre zdarzenia, do których wzywani są strażacy. Dzięki wizycie w Centrum uczniowie dowiedzieli się, co zrobić, by nie narażać na niebezpieczeństwo siebie oraz swoich bliskich. Chorzowskie Centrum Edukacji to prawdziwa technologiczna perełka, gdzie zastosowano wiele rozwiązań multimedialnych, w tym m.in. projekcje filmowe i animacje, głos lektora oraz mapping. Całość zrobiła na uczniach i ich opiekunach niesamowite wrażenie.

Czytaj więcej...

KONCERT ZESPOŁU PIEŚNI I TAŃCA "ŚLĄSK"

Kategoria: Klasy dwujęzyczne
Opublikowano: sobota, 17 listopad 2018
Nadhi

14 listopada 2018 r. uczennice klas dwujęzycznych z 7c i 7d wraz z p. Barbarą Ślefarską i p. Justyną Jankowską uczestniczyły w niezwykłym koncercie Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" zorganizowanym z okazji obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Koncert odbył się w  Mieście Ogrodów - Instytucji Kultury im. Krystyny Bochenek w Katowicach, którego inicjatorem było Kuratorium Oświaty w Katowicach. Nasza szkoła znalazła się na liście szkół wyróżnionych za udział w konkursach kuratoryjnych i w nagrodę otrzymała zaproszenie na ten wspaniały koncert.

Czytaj więcej...

Talenty artystyczne w klasach dwujęzycznych

Kategoria: Klasy dwujęzyczne
Opublikowano: sobota, 17 listopad 2018
Nadhi

W klasach 7 wśród poliglotów ukrywają się uczniowie utalentowani artystycznie. Na zajęciach plastyki każdy ma okazję pokazać swoje zdolności podczas wykonywania różnorodnych prac oraz poznać nowe ciekawe techniki i kierunki w sztuce. Poznajmy 2 utalentowane uczennice klasy 7d laureatkę licznych konkursów plastycznych, oraz wrażliwą na muzykę, doskonalącą swój śpiew Wiktorię Ziemską oraz niezwykle ambitną, Nadię Stachowicz, która uczy się grać na pianinie oraz rozwija swój talent aktorski na zajęciach szkolnego Teatru Du-cha. Podczas wspólnego portretowania uczennice stworzyły swój autoportret. Widać szczególne zdolności tych dwóch uczennic.

Czytaj więcej...

I miejsce w konkursie Nudna Matematyka

Kategoria: Klasy dwujęzyczne
Opublikowano: wtorek, 30 październik 2018
Ewa Matysek

Uczeń naszej szkoły, klasy VII d dwujęzycznej Łukasz Całka zdobył I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym "Nudna Matematyka" organizowanym przez Pałac Młodzieży w Katowicach. Łukasz  uczęszcza do klasy dwujęzycznej i rozwija swoje pasje zarówno w matematyce, jak i języku angielskim. Serdeczne gratulacje!

Stawiamy na dwujęzyczność

Kategoria: Klasy dwujęzyczne
Opublikowano: sobota, 27 październik 2018
Ewa Matysek

Nauczanie dwujęzyczne jest nowoczesną i bardzo popularną formą kształcenia. Uczniowie naszej szkoły rozwijają swoje kompetencje językowe dzięki zróżnicowanym metodom nauczania. Klasa VII d podczas lekcji języka niemieckiego poznawała i utrwalała słownictwo dotyczące czasu wolnego, słuchając tłumaczeń i skojarzeń w języku angielskim. Obejrzany film edukacyjny połączony z wizualizacją czynności  przygotowaną przez uczniów z pewnością przyniesie oczekiwany efekt. Jednocześnie jest świetną zabawą dla uczniów.

Czytaj więcej...

To był niezapomniany koncert… z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej

Kategoria: Klasy dwujęzyczne
Opublikowano: czwartek, 25 październik 2018
Ewa Matysek

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego, ustanowione 27. kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klas dwujęzycznych 8c i 8d pod kierunkiem Pań: Agnieszki Ubowskiej, Barbary Ślefarskiej i Iwony Stangel przygotowali niezapomniany koncert literacko – muzyczny. W trakcie uroczystości każdy nauczyciel mógł wysłuchać przygotowaną dla niego dedykację, do której dołączona była impresja muzyczna w wykonaniu szkolnego chóru. W ten sposób uczniowie podziękowali swoim Nauczycielom za trud i serce włożone w ich nauczanie i wychowanie.

Czytaj więcej...

Angielski na pierwszym miejscu

Kategoria: Klasy dwujęzyczne
Opublikowano: czwartek, 28 wrzesień 2017
Ewa Matysek

Klasy dwujęzyczne to nowość w naszej szkole:

  • zajęcia odbywają się 5 razy w tygodniu i prowadzone są w całości w języku angielskim;
  • klasy realizują autorski program nauczania języka angielskiego nastawiony na konwersacje i praktyczną znajomość języka, a także na poszerzenie wiedzy o krajach anglojęzycznych, zwłaszcza na znajomość kultury brytyjskiej i jej historii;
  • podręcznik i zajęcia, według europejskich standardów, odbywają się na poziomie B1;
  • uczniowie podzieleni są na grupy;
  • w każdym semestrze uczniowe czytają wybraną lekturę szkolną i wykonują na jej podstawie projekt i szereg innych zadań;
  • klasa wyposażona jest w zestawy słuchawek do ćwiczenia prawidłowej wymowy.

Kampanie i programy