Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 oraz

 oddziały Gimnazjum nr 16
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Filmy z wycieczki klas dwujęzycznych

Kategoria: Klasy dwujęzyczne
Opublikowano: środa, 15 maj 2019
Nadhi

 

Czytaj więcej...

Kolejne sukcesy językowe naszych uczniów

Kategoria: Klasy dwujęzyczne
Opublikowano: czwartek, 02 maj 2019
Aneta Miodek

Uczniowie naszej szkoły uzyskali świetne wyniki w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX 2019.

Poniżej przedstawiamy listę najlepszych:
Klasy IV  - Wiktor Stanford – wynik bardzo dobry
                 (2. miejsce powiecie) 
Klasy VI - Adam Paryka - wynik bardzo dobry
                (1. miejsce w powiecie), 
                  Igor Gawor - wynik bardzo dobry

Czytaj więcej...

Talenty klas dwujęzycznych Miejski Konkurs Piosenki Turystycznej

Kategoria: Klasy dwujęzyczne
Opublikowano: poniedziałek, 11 marzec 2019
Nadhi

W miniony piątek 8 marca 2019 r. uczennice 7c z klas dwujęzycznej uczestniczyły w Miejskim Konkursie Piosenki Turystycznej zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 40 w Sosnowcu. Uczennice zaprezentowały 2 piosenki "Rzeka marzeń" i "Tyle słońca w całym mieście". Wśród wielu uczestników dziewczęta zajęły wysokie miejsca. W kategorii śpiew solowy I miejsce wyśpiewała sobie Natalia Hudy, a w kategorii zespół uczennice: Liwia Kamieniecka, Patrycja Janczura, Łucja Mikocka, Julia Więcek,i Natalia Hudy zajęły III miejsce. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Czytaj więcej...

Sportowe sukcesy Wiktorii Karolskiej

Kategoria: Klasy dwujęzyczne
Opublikowano: środa, 30 styczeń 2019
Ewa Matysek

Wiktoria Karolska, uczennica naszej szkoły - klasy VII d dwujęzycznej zdobyła tytuł SPORTOWIEC JUNIOR ROKU. W roku 2018 wraz z drużyną kadry śląskiej zdobyła Mistrza Polski kadr wojewódzkich U13 w piłce nożnej dziewcząt. Z drużyną dziewcząt zdobyła 1 miejsce w turnieju Tymbarka "Z podwórka na stadion" w woj. śląskim i 3 miejsce w finale w Warszawie. Wiktoria jest reprezentantką kadry śląskiej piłki nożnej dziewcząt U14 oraz reprezentantką Polski dziewcząt rocznika 2006 projektu PZPN Akademia Młodych Orłów. W październiku 2018 wraz z drużyną dziewcząt Akademii Młodej GieKsy Katowice zdobyła Mistrza Śląska U13. To niezwykle utalentowana dziewczyna, która gra w piłkę nożną od 5 lat, trenuje 5-6 razy w tygodniu. Serdecznie gratulujemy Wiktorii i życzymy powodzenia w dalszej karierze sportowej.
Wywiad z Wiktorią w programie „Pytanie na śniadanie”: https://pytanienasniadanie.tvp.pl

Czytaj więcej...

Uczniowie klas VIII dwujęzycznych zakwalifikowali się do III etapu Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowy

Kategoria: Klasy dwujęzyczne
Opublikowano: środa, 30 styczeń 2019
Ewa Matysek

Miło nam poinformować, że uczniowie klas ósmych dwujęzycznych zakwalifikowali się do III etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego: Urszula Łoboda ( VIII d ), Kinga Sztaba ( VIII c ), Julia Stojek ( VIII d ), Katarzyna Kubica ( VIII d ), Maja Rajfura ( VIII d ) oraz Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki – Krzysztof Piwkowski ( VIII c ). Do konkursu uczniowie zostali przygotowani przez nauczycieli: mgr Adama Michno, mgr Iwonę Stangel. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w III etapie! 

Nauka bez granic

Kategoria: Klasy dwujęzyczne
Opublikowano: czwartek, 03 styczeń 2019
Nadhi

Dnia 17 grudnia 2018 roku klasa VII c wzięła udział w warsztatach językowych na temat kultury i tradycji w krajach anglojęzycznych- Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Afryka Południowa prowadzonych przez native speaker’a- Andiswa Ndlazi.

Czytaj więcej...

Mikołajkowe spotkanie w Przedszkolu Miejskim nr 27

Kategoria: Klasy dwujęzyczne
Opublikowano: środa, 19 grudzień 2018
Ewa Matysek

W dniu 17 grudnia uczennice klasy 7d dwujęzycznej pod opieką nauczycielki Ewy Matysek odwiedziły Przedszkole Miejskie nr 27 w Sosnowcu. Celem spotkania była zabawa mikołajkowa z 5-letnimi przedszkolakami. Uczennice klasy 7d przygotowały program artystyczny połączony z kolędami, zabawami i konkursami.

Czytaj więcej...

Wizyta w Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Chorzowie

Kategoria: Klasy dwujęzyczne
Opublikowano: poniedziałek, 19 listopad 2018
Nadhi

W dniu 19 listopada 2018 r. z inicjatywy Pani Alicji Janus klasy dwujęzyczne 7c i 7d uczestniczyły w niecodziennej wycieczce do Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Chorzowie. Wypadki, pożary mieszkań, zatrucia tlenkiem węgla, pożary lasów i traw, katastrofy budowlane - to tylko niektóre zdarzenia, do których wzywani są strażacy. Dzięki wizycie w Centrum uczniowie dowiedzieli się, co zrobić, by nie narażać na niebezpieczeństwo siebie oraz swoich bliskich. Chorzowskie Centrum Edukacji to prawdziwa technologiczna perełka, gdzie zastosowano wiele rozwiązań multimedialnych, w tym m.in. projekcje filmowe i animacje, głos lektora oraz mapping. Całość zrobiła na uczniach i ich opiekunach niesamowite wrażenie.

Czytaj więcej...

KONCERT ZESPOŁU PIEŚNI I TAŃCA "ŚLĄSK"

Kategoria: Klasy dwujęzyczne
Opublikowano: sobota, 17 listopad 2018
Nadhi

14 listopada 2018 r. uczennice klas dwujęzycznych z 7c i 7d wraz z p. Barbarą Ślefarską i p. Justyną Jankowską uczestniczyły w niezwykłym koncercie Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" zorganizowanym z okazji obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Koncert odbył się w  Mieście Ogrodów - Instytucji Kultury im. Krystyny Bochenek w Katowicach, którego inicjatorem było Kuratorium Oświaty w Katowicach. Nasza szkoła znalazła się na liście szkół wyróżnionych za udział w konkursach kuratoryjnych i w nagrodę otrzymała zaproszenie na ten wspaniały koncert.

Czytaj więcej...

Talenty artystyczne w klasach dwujęzycznych

Kategoria: Klasy dwujęzyczne
Opublikowano: sobota, 17 listopad 2018
Nadhi

W klasach 7 wśród poliglotów ukrywają się uczniowie utalentowani artystycznie. Na zajęciach plastyki każdy ma okazję pokazać swoje zdolności podczas wykonywania różnorodnych prac oraz poznać nowe ciekawe techniki i kierunki w sztuce. Poznajmy 2 utalentowane uczennice klasy 7d laureatkę licznych konkursów plastycznych, oraz wrażliwą na muzykę, doskonalącą swój śpiew Wiktorię Ziemską oraz niezwykle ambitną, Nadię Stachowicz, która uczy się grać na pianinie oraz rozwija swój talent aktorski na zajęciach szkolnego Teatru Du-cha. Podczas wspólnego portretowania uczennice stworzyły swój autoportret. Widać szczególne zdolności tych dwóch uczennic.

Czytaj więcej...

Kampanie i programy