Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 oraz

oddziały Gimnazjum nr 16

INFORMACJA O OPŁATACH I ZWROTACH ZA USZKODZONE, ZNISZCZONE I NIEZWRÓCONE PODRĘCZNIKI DO KLAS I-III

Kategoria: Dla Rodziców

Uprzejmie informujemy, że z dniem 15 lutego 2017 r.  wprowadzono zmiany i weszły w życie nowe  przepisy dotyczące zwrotu kwoty, której szkoła podstawowa może żądać od rodziców ucznia w przypadku uszkodzenia, zniszczenia lub niezwrócenia podręcznika lub materiału edukacyjnego.

Zgodnie z obowiązującym od 15 lutego 2017 r. art. 22ak ust. 3 ustawy z dnia  7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz.U. z 2016 r. poz. 1943 ze zm.) szkoła podstawowa może żądać od rodziców ucznia zwrotu kwoty nieprzekraczającej kosztu zakupu podręcznika. Kwota zwrotu stanowi dochód organu prowadzącego szkołę, w naszym przypadku GMINY SOSNOWIEC.

Dlatego też kwoty, które wpłynęły na konto Ministerstwa Edukacji Narodowej za uszkodzone, zniszczone lub niezwrócone podręczniki do klas od I do III szkoły podstawowej, będą sukcesywnie zwracane osobom, które dokonały wpłat.
W przypadku ww. wpłat dokonanych za pośrednictwem urzędów pocztowych zwrot  nienależnie wpłaconych środków nastąpią po ustaleniu danych osoby wpłacającej.

Dlatego też właściwych zwrotów należy dokonywać na konto GMINY SOSNOWIEC:
ING BANK ŚLĄSKI   NUMER: 21 1050 1142 1000 0090 3109 9469
Prosimy aby przelewy do gminy dotyczące zwrotów kosztów za zgubione, zniszczone podręczniki dokonywać osobnym przelewem z następującym opisem :
zwrot za zgubiony podręcznik „Nasz elementarz” lub „Nasz szkoła”- SP nr .... kwota ......, imię i nazwisko ucznia…….…, klasa ………………….,

UWAGA: W przypadku podręczników do klasy I, II i III kwota zwrotu nie powinna być wyższa niż:

• 4,34 zł za każdą z czterech części „Naszego elementarza” do klasy I szkoły podstawowej;
  • 4,21 zł za każdą z dziewięciu części podręcznika „Nasza szkoła” do klasy II szkoły podstawowej;
  • 2,35 zł za każdą z dziesięciu części podręcznika „Nasza szkoła” do klasy III szkoły podstawowej.

Informacja na podstawie listu:
Marii Wołk
Dyrektor Departamentu Ekonomicznego