Klasy VII oraz

opoddziały Gimnazjum nr 16

Z wizytą w Zamku Sieleckim

Opublikowano: czwartek, 14 czerwiec 2018

W ramach lekcji z regionalizmu 13.06.2018 r. uczniowie klas 2a i 2h wraz nauczycielkami: E. Imiolczyk i E. Rudzką udali się do Zamku Sieleckiego. Tutaj młodzież wysłuchała multimedialnej lekcji dotyczącej historii zamku na przestrzeni wieków oraz poznała dzieje jego właścicieli, min.: hrabiego Renarda. Warto zaznaczyć, że Zamek Sielecki położony na lewym brzegu Czarnej Przemszy to najstarszy obiekt w Sosnowcu. Swoją historią sięga późnego średniowiecza. To była ciekawa lekcja naszej Małej Ojczyzny.